Er lillepigen i den lyserøde fase og elsker Disney prinsesser og lyserøde sengehimler? Så kan du godt opgive det afdæmpede nordiske look, de skønne grafiske print og retrolamperne og lade pigen få sin vilje.
Men bare rolig … Det går over igen. Pludselig en dag er lyserød ’so last year’, og barnet har fundet en ny lidenskab.
Heldigvis kan du købe det lyserøde udstyr brugt, så du ikke skal bruge hele formuen på noget, der skærer dig i øjnene. Gå all in med prinsesserne og find en lyserød prinsesseseng.
De nyeste Disneyprinsesser er fra Frost, og her kan du få både sengetøj, håndklæder, wallstickers og selvfølgelig kjoler i massevis.
Det samme gør sig gældende med Barbie – du kan finde annoncer med alt fra Barbie dykkerbriller og enorme lyserøde dukkehuse til Barbie sengelampe og sengehimmel, der vil passe perfekt på en ægte prinsesses værelse.
Og dig, der har drenge – du skal ikke grine her. Bare vent, snart er værelset tapetseret med Spiderman og Cars. Og drengen går kun ud iført tøj med Spiderman, fra undertøjet til skoene.
Cars udstyr til børneværelset kan du finde her og Spiderman tøj her.
Andet tilbehør, Baby Jogger F.I.T
995,00 kr.Postkasse til legehus, Hyggelig og fin rød postkasse til legehus. God stand.
100,00 kr.Lego Friends, 30396, Komplet sæt Bud modtages, kommer fra røgfrit hjem. Se også mine andre annoncer
25,00 kr.Andet legetøj, Passer Linex, Som ny Fra røgfrit og dyrfrit hjem. Jeg sender gerne, hvis du betaler portoen m bring/dao/gls ;) Se også mine andre annoncer ;)
45,00 kr.Madras, Temprakon madras til juniorseng, b: 60 l: 115, Temprakom madras. Betrækket kan tages af og vaskes Fra røg- og dyrefrit hjem
50,00 kr.Juniorseng, Husseng, b: 80 l: 170, Hjemmelavet (ikke af os selv). Trænger til en gang slib og maling. Der er en revne i den ene ende af den øverste pind men den er meget holdbar. (Vores barn har hængt
350,00 kr.